Badanie w tej grupie obejmuje aż dwanaście najpopularniejszych kierunków studiów inżynierskich. Warto uważnie przestudiować ten ranking, zważywszy, że studia techniczne są w czołówce najchętniej wybieranych kierunków (także przez dziewczyny, także dzięki naszej akcji Dziewczyny na politechniki!).

Politechnika Warszawska jest liderem w aż sześciu badanych kierunkach kształcenia technicznego, trzykrotnie wygrywa rywalizację Politechnika Wrocławska, również trzykrotnie – Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Koniecznie trzeba podkreślić niewielkie różnice punktowe między liderami w każdym z analizowanych rankingów kierunkowych. Wygrana czy przegrana „o włos” między wiodącymi ośrodkami politechnicznymi w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, w Katowicach, w Poznaniu to dowód ich dążenia do sprostania wymogom i wyzwaniom innowacyjności, nowych technologii, współczesnych standardów produkcji.

Nie tylko politechniki „rządzą” rankingiem grupy. W rankingu kierunków IT (na 5. miejscu) pojawia się od lat Uniwersytet Warszawski, na 8. – Uniwersytet Jagielloński, pozycję 9 utrzymuje Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie. Uniwersytety mają też swoich liderów w rankingu inżynierii materiałowej: Uniwersytet Warszawski jest w nim na miejscu 5-tym, Uniwersytet Jagielloński na 6-tym, Uniwersytet Śląski w Katowicach na ósmym. Warto zapamiętać: dobre studia inżynierskie znaleźć można nie tylko na politechnikach!

© 2015 Perspektywy.pl   Edycja 2014 | O nas | Zastrzeżenia prawne | Reklama | Kontakt

Partner merytoryczny

Patroni medialni

logo PAP

dziennik gazeta prawna

tvp regionalna