Ze względu na wielkie zainteresowanie studiami z dziedziny zarządzania w tegorocznej edycji Rankingu Kierunków Studiów dodaliśmy ten właśnie kierunek do obszaru badanych programów społecznych. I od razu pragniemy zwrócić uwagę na liderów współzawodnictwa w tej kategorii: Szkołę Główną Handlową w Warszawie, Uniwersytet Warszawski oraz Akademię Leona Koźmińskiego.

O ile dwie pierwsze uczelnie dzieli zaledwie kilkupunktowa różnica w rankingu kierunku zarządzanie, o tyle ALK pozostaje w sporym dystansie od lidera (SGH). Zdecydowanie większa jest różnica punktowa między SGH a UW w rankingu ekonomii.

Nie zmienia się od kilku lat ranking uczelni słynących z bardzo dobrych programów prawa: UJ, UW i UAM w Poznaniu pozostają na swoich pozycjach. W rankingu grupy odnotować należy stały wzrost jakości studiów prawniczych uczelni niepublicznych – warszawskich: ALK, SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego, Uczelni Łazarskiego i Krakowskiej Akademii im. A. F. Modrzewskiego.

Uczelnie najlepsze w grupach kierunków administracja, dziennikarstwo i komunikacja, politologia i stosunki międzynarodowe oraz socjologia to niezmiennie UW, UJ, UAM i UWr.

Renomowane wydziały najlepszych polskich uniwersytetów w tym Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM oraz Wydział Nauk Społecznych UWr dają gwarancję najwyższej jakości oferowanych studiów.

Dla osób zainteresowanych jakością studiów z dziedziny pedagogiki i edukacji z pewnością ważna będzie zmiana pozycji lidera, którą po latach Uniwersytet Jagielloński oddał Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wielkie gratulacje dla Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, który zdobył w tej edycji o ponad 40 punktów więcej niż w poprzednich latach!

© 2015 Perspektywy.pl   Edycja 2014 | O nas | Zastrzeżenia prawne | Reklama | Kontakt

Partner merytoryczny

Patroni medialni

logo PAP

dziennik gazeta prawna

tvp regionalna