Rok 2016 przejdzie do historii grupy państwowych wyższych szkół zawodowych. Po raz pierwszy wygrała w Rankingu PWSZ Perspektyw Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Zwycięzca 9 kolejnych edycji PWSZ w Kaliszu, odebrała tym razem dyplom z tytułu uzyskania 2. lokaty. Trzecia była tarnowska PWSZ.

Prof. Józef Bergier, rektor PSW w Białej Podlaskiej, nie krył ogromnej satysfakcji ze zwycięstwa.

 - W roku 1633 Akademię Bialską ustanowiono filią Uniwersytetu Jagiellońskiego w Białej Podlaskiej, zapisując już wówczas na kartach historii akademickość naszego miasta.

Uzyskane w 2005 r. imię Papieża Jana Pawła II Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej inspiruje i zobowiązuje nas do dobrej pracy. Te dwa wymienione wydarzenia wyznaczają nam drogę do pełnej akademickości. Aktualnie uczelnia rozpoczęła starania o uzyskanie uprawnień doktoryzowania w dziedzinie nauk o zdrowiu. Dziękuję za wyróżnienie kapitule rankingu i dziękuję pracownikom i studentom za wkład pracy we wspólny nasz sukces.

Na zdjęciu od lewej: prof. Józef Bergier - rektor PSW w Białej Podlaskiej, prof. Jan Chajda - rektor PWSZ w Kaliszu, dr Bianka Sowińska – naczelna redaktor Perspektyw i prof. Michał Klaiber - przewodniczący Kapituły Rankingu Szkół Wyższych

Partner merytoryczny

Patroni medialni

logo PAP

dziennik gazeta prawna