Liderzy tej grupy kierunków nie mogą nikogo zaskoczyć spadkiem formy: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie nie oddaje swojej przewagi w rankingach kierunków o żywieniu i żywności oraz rolniczych i leśnych, zmniejsza także dystans punktowy do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego mającego najlepszą od lat weterynarię.

Zwracamy uwagę na wysokie pozycje w rankingu tej grupy kierunków Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, a także lubelskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Nie dziwią wysokie wyniki uniwersytetów medycznych – zwłaszcza w kierunkach o żywieniu i żywności, ale za to cieszy wysoka lokata – 14 miejsce w tym rankingu -zdobyta przez Politechnikę Łódzką. To, naturalnie, zasługa Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności PŁ, która zdecydowała się na te interdyscyplinarne i unikatowe studia nietypowe dla uczelni technicznej.

Kierunki rolnicze i leśne na wysokim poziomie, oprócz liderów z grupy szkół wyższych zajmujących się „tytularnie” tymi obszarami nauk, prowadzą uniwersytety: Łódzki, Gdański, Rzeszowski, a także Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki... To z pewnością jeszcze jeden dowód rozwoju nauki służącej gospodarce rolniczej i leśnej, a także potwierdzenie wprowadzania w tej sferze nowoczesnych, wysoko specjalistycznych technologii.

© 2015 Perspektywy.pl   Edycja 2014 | O nas | Zastrzeżenia prawne | Reklama | Kontakt

Partner merytoryczny

Patroni medialni

logo PAP

dziennik gazeta prawna

tvp regionalna