W najnowszej edycji rankingu kierunków medycznych i o zdrowiu dodajemy pielęgniarstwo i położnictwo, od razu składając wyrazy uznania dla liderów w tej niezwykle ważnej części nauk medycznych: dla Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zwracamy uwagę na pasjonującą rywalizację o pierwsze miejsce w rankingu kierunku lekarskiego między Collegium Medicum a Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. W ubiegłym roku uczelnia krakowska o niecały punkt dała się wyprzedzić warszawskiej, w tym 0,2 punktu zabrakło UWM do zrównania się z Collegium Medicum UJ.

Podobnie pasjonująca jest stała rywalizacja obydwu uczelni o pozycję lidera kierunku dentystycznego, ochrony zdrowia, i farmacji. Uczelnie medyczne – głównie z Łodzi, Poznania, Gdańska i ze Śląska – w pełni zasługujące na wysokie notowania wśród kandydatów na studia – dzieli od liderów dystans wcale nie symboliczny. Kandydatom na studia medyczne zwracamy uwagę, że niektóre uniwersytety (nie tylko te „z nazwy” medyczne) prowadzą już studia lekarskie – m.in. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, a od nowego roku akademickiego także Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

© 2015 Perspektywy.pl   Edycja 2014 | O nas | Zastrzeżenia prawne | Reklama | Kontakt

Partner merytoryczny

Patroni medialni

logo PAP

dziennik gazeta prawna

tvp regionalna